Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Kuzey Amerika Programları Seçme Sınavı 30 Eylül’de…

0

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Kuzey Amerika Programları Seçme Sınavı 30 Eylül’de…

Anadolu Üniversitesi’nin 2016 yılında Amerika’da faaliyete geçirdiği uzaktan eğitim imkânı, 30 Eylül 2018 tarihinde Amerika ve Kanada’da yapılacak seçme sınavının ardından bu yıl da devam edecek.

Anadolu Üniversitesi 30 Eylül 2018 tarihinde Maryland, New York, Houston ve Toronto olmak üzere 4 farklı eyalette seçme sınavı yapacak. Seçme sınavına lise mezunu ya da lisans programlarına kayıt yaptırmak isteyen önlisans mezunu adayların katılması zorunluluğu aranırken, lisans mezunu adaylarda seçme sınavına katılma zorunluluğu aranmıyor.

Anadolu Üniversitesi’nin sunduğu bu fırsat kimlere avantaj sağlıyor:

  • Türkiye’deki öğrenimini yarıda bırakmak zorunda kalıp Amerika ve Kanada’ya gelenlere,
  • Bir yandan çalışıp bir yandan Türk Yükseköğretim diploması ile kariyerlerine hız ve güç kazandırmak isteyenlere,
  • İlgi alanlarını genişletmek, yeni bilgiler ile hayatlarını renklendirmek isteyen, iş hayatına ara vermiş ya da henüz başlamamış ev hanımlarına,
  • İkinci Üniversite programlarıyla, kariyerinin henüz başındayken portfolyosunu güçlendirmek ve bir adım önde olmak isteyen, Amerika ve Kanada’da üniversite okuyan öğrencilere…

Anadolu Üniversitesi Kuzey Amerika Programlarına (KAP) yalnızca yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları ya da Türkçe bilen yabancı uyruklular başvurabilir. Daha önce Açıköğretim sisteminde Türkiye’de öğrenci olanlar, Kuzey Amerika Programları’nda bölümleri açıldığı takdirde Amerika için açıklanan öğretim giderlerini ödeyerek eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebilirler. Nakil başvurusu; nakil isteğini belirten imzalı bir dilekçenin usa@anadolu.edu.tr adresine gönderilmesiyle yapılabilir.

Daha evvel Türkiye’de bir lisans/önlisans programı bitirmiş olan ve halen Türkiye’de, Amerika’da ya da Kanada’da bir üniversitede kayıtlı olan adaylar KAP’a ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptırabilirler.

Eğitim dili Türkçe’dir.
Programlar için dönemlik öğrenim gideri 250 USD’dir. Ders kredisi üzerinden ücretlendirme yapılmamaktadır.

Ayrıntılı bilgiye http://usa.anadolu.edu.tr/ adresinden ulaşabilir ve Anadolu Üniversitesinin https://www.facebook.com/usaaof/ sosyal medya hesabını takip edebilirsiniz.

Sorularınızı usa@anadolu.edu.tr adresine eposta gönderebilir ya da +90(553) 916 10 26 WhatsApp hattımıza (Türkiye saatiyle 15.00-18.00 arası) iletebilirsiniz.

Önemli Tarihler

Seçme Sınavı Başvuruları son gün 28 Eylül 2018
Seçme Sınavı 30 Eylül 2018
İkinci Üniversite Başvuruları 5-28 Eylül 2018
Nakil için başvuruların son günü 28 Eylül 2018
Kayıt ve Kayıt Yenileme 1-16 Ekim 2018