ABD’li ünlü basketbolcu Kobe Bryant helikopter kazasında hayatını kaybetti

0

ABD’li ünlü basketbolcu Kobe Bryant’ın bir helikopter kazası sonrasında hayatını kaybettiği bildirildi. Los Angeles polisi kazada ölen 5 kişinin kimliğini henüz açıklamadı. Kazada ölenlerden birinin Bryant’ın 13 yaşındaki kızı Gianna Maria olduğu belirtildi.

Dünyaca ünlü basketbol yıldızı Kobe Bryant ve dört kişinin ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bağlı Calabasas kentinde meydana gelen bir helikopter kazasında hayatını kaybettiği açıklandı.

ABD basını Kobe Bryant’ın Kaliforniya’da helikopter kazasında hayatını kaybettiğini doğrularken Kaliforniya polisi “Calabasas’ta düşen helikopter kazasında 5 kişi hayatını kaybetti. Soruşturma devam ediyor. Resmi açıklama için bekleyin” dedi.
Kaliforniya itfaiye ekibinin Kobe Bryant’ın hayatını keybettiği iddia edilen helikopter kazası sonrası bölgede yürüttüğü yangın söndürme çalışmaları Reuters tarafından görüntülendi.
© REUTERS / GENE BLEVINS
Kaliforniya itfaiye ekibinin Kobe Bryant’ın hayatını kaybettiği iddia edilen helikopter kazası sonrası bölgede yürüttüğü yangın söndürme çalışmaları Reuters tarafından görüntülendi.
Los Angeles Şerifi Twitter’da, Los Angeles’ın yaklaşık 65 kilometre kuzeybatısındaki Calabasas’taki bir helikopter kazasında beş kişinin öldüğünü ve hayatta kalanların olmadığını açıkladı. Ancak ölenlerin kimliklerine ilişkin bir bilgi paylaşılmadı.

Şerif departmanı, ilk müdahale ekiplerinin kaza yerindeki yangını söndürdüğünü belirtti.

Kızlarından biri de helikopterdeydi
ABD Federal Havacılık İdaresi, düşen helikopteri, FAA ve Ulusal Taşımacılık Güvenliği Kurulu’nun araştıracağını söyleyerek Sikorsky S-76 olarak tanımladı.

Bryant, Los Angeles Lakers ile beş NBA şampiyonluk yüzüğü kazandı. Kobe Bryant ve karısı Vanessa’nın dört kız çocuğu bulunuyor. Kobe Bryant’ın kızlarından Gianna Maria’nın da kazada hayatını kaybettiği belirtildi.