AK Parti’de pespese istifalar

0
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-04-26 09:52:06Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekili aday adaylığı için istifa etti.
Samsun ve Konya Büyükşehir Belediye başkanları istifa etti

24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin başvurusu yapması için bugün son gün.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 24 Haziran seçimleri öncesi AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için istifa etti. Tahir Akyürek’in ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz bir basın toplantısı düzenleyerek milletvekili aday adaylığı için belediye başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.

Yılmaz adaylık teklifinin AK Parti Genel Merkezi’nden geldiğini söyledi. Yusuf Ziya Yılmaz 19 yıldır Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Bir diğer istifa haberi Konya’dan geldi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, milletvekilli aday adaylığı başvurusunda bulunmak üzere görevinden istifa etti.

Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı salonunda yaptığı basın toplantısında, istifasını açıkladı.

Konya’ya 2004 yılından itibaren belediye başkanı olarak hizmet verdiğini belirten Akyürek, kentin gelişmesi için bugüne kadar elinden geleni yapmaya çalıştığını, her seçim döneminde artan oy oranlarıyla vatandaşın teveccühünü gördüklerini söyledi.