Amerika`daki Türkler, Dikkat Bu Bir Acil Sağlık Uyarısıdır!

0Paterson Belediyesi Sağlık Bölümünden yapılan açıklamaya göre:

3/12/2020 tarihinde Ulu Cami Camii, 408 Knickerbocker Ave, Paterson, NJ’deki cenaze etkinliğine katılan herkes SARS-CoV-2’ye maruz kalmış olabilir. Lütfen en kısa sürede yerel sağlık departmanınıza başvurun.

Paterson, Prospect Park, Hawthorne veya Totowa’da yaşayanlar (973)321-1277 numaralı telefondan Paterson Şehri, Sağlık Bölümü ile iletişim kurmalı ve adını ve telefon numarasını bırakmalıdır.

Dr.Paul Persaud

SARV-Cov2 nedir?
Şiddetli akut solunum yolu sendromu koronavirüsü 2 ya da kısaltmasıyla SARS-CoV-2, Aralık 2019’da varlığını belirten pozitif yönelimli ve tek iplikçikli RNA virüsü olan yeni tip bir koronavirüs. Virüsün insandan insana bulaştığı ve Çin’den başka diğer ülkelerden gelen raporlar sonucu bulaşma hızının Ocak 2020 ortalarında daha da hızlandığı görülmüştür. Virüs, 2019-2020 Vuhan zatürre salgını sırasında zatürre olan bir hastada, pozitif bir örnek üzerinde yapılan nükleik asit testinden sonra genomik olarak dizildi.Virüsün kuluçka dönemi (bulaşmasından semptomların oluşmaya başladığı süre) 2 ila 24 gün arasındadır ve bu dönemde de virüs bulaşıcıdır.

Ocak 2020’de, salgını araştıran sağlık komisyonu ekibi başkanı Zhong Nanshan’a göre Çin’in Guangdong eyaleti’nde, insandan insana bulaşma doğrulandı. Şu anda yeni virüs için spesifik bir tedavi mevcut değildir, ancak mevcut anti-virallerin kullanılabilme ihtimali olabilir. Çin bilim insanları hastalığa dair bir aşı üretmiş olmakla birlikte bu konudaki klinik insan çalışmalarının Nisan ayında başlayacağı öngörülüyor

Amerikali Turk