Ceza Yiyeceğini Anlayınca Ehliyetini Yutmaya Çalıştı

0

Çin’de yaşanan olayda, otoyol gişelerinden çıkışta polis çevirmesine denk gelen sürücü, ceza almamak için ehliyetini çiğneyip yutmaya çalıştı.

Çin’de acemi şöför trafik kurallarını ihlal edince trafik polisine yakalandı. Polis ceza yazmak için sürücünün ehliyetini aldığı sırada sürücü, ehliyetini polisin elinden kapıp ağzına götürdü ve yemeye çalıştı. Bu davranışı şöförü para cezası almaktan ve ehliyetini kaybetmekten kurtaramadı.

İsmi Xu olarak açıklanan şoför, Guizhou şehrindeki ücretli geçiş gişesinden geçtiği sırada trafik polisi tarafından durduruldu. Aday sürücü olan ve sürüş testiğini geçtiği için kısa süre içinde gerçek ehliyetine kavuşacak olan Xu’ya, aracını muayeneye götürmediği ve aracının üzerine “sürücü adayı” lehvası asmadığı gerekçesi ile polis ceza yazmak istedi.

Mr Xu polise aracını tamire götürmek üzere olduğunu ve ilerideki başka bir trafik polisinin kendisini tanıdığını söyledi. Buna rağmen trafik polisinin kendisine ceza yazmakta kararlı olduğunu görünce de geçici ehliyetini polisin elinden aldı ve ağzına götürüp çiğnemeye başladı. Aracının koltuğuna oturup ehliyeti yutmaya çalışan sürücü başarılı olamadı.

Sürücü testini geçmek için adayların 15 puan alması gereken ülkede, Xu’nun 15 puanı silindiği için sürücü eğitimine sıfırdan başlamak zorunda kaldı.