CHP’li İlhan Kesici ‘Cumhurbaşkanımız’ deyip tebrik etti sosyal medyada linç başladı

0
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-07-10 12:07:38Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yeni hükümetin göreve başlaması ile ilgili “Cumhuriyetimizin 3. Dönemi 09.07.2018 tarihi itibariyle Sayın Devlet Başkanı-Cumhurbaşkanımızın TBMM’de yemin etmesiyle başlamış bulunmaktadır.” ifadelerini kullanınca CHP’li takipçilerden büyük tepki aldı.

CHP’li İlhan Kesici ‘Cumhurbaşkanımız’ deyip tebrik etti sosyal medyada linç başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Meclis’te yemin ederek resmen göreve başladı. CHP’li İlhan Kesici, “Cumhuriyetimizin 3. dönemi Cumhurbaşkanımızın yemin etmesiyle başlamış bulunmaktadır. Allah milletimiz ve halkımız için hayırlı etsin” dedi. Kesici’nin ‘Cumhurbaşkanımız’ diyerek Erdoğan’ı tebrik etmesini hazmedemeyenler sosyal medyada linç kampanyası başlattı.

16 Nisan 2017 referandumunda milletin ‘vize’ verdiği, 24 Haziran seçimlerinde ise güçlü desteği ile ‘onayladığı’ Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye, sistemin 1. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemini ile birlikte dün tanıştı.

Külliye’de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı yemin törenine 22 ülkeden devlet başkanı ve cumhurbaşkanlığı düzeyinde katılım oldu. CHP’den ise Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu davetli oldukları halde törene katılmadılar.

CHP’li İlhan Kesici ise yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ‘Cumhurbaşkanımız’ diyerek tebrik edince sosyal medyadan lince maruz kaldı.
Kesici Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu notu yazdı:
“Cumhuriyetimizin 3. Dönemi 09.07.2018 tarihi itibariyle Sayın Devlet Başkanı-Cumhurbaşkanımızın TBMM’de yemin etmesiyle başlamış bulunmaktadır. Allah vatanımız, devletimiz, milletimiz ve halkımız için hayırlı uğurlu etsin. Devletimiz ve Cumhuriyetimiz ilelebed payidar olsun.”

İlhan Kesici’nin paylaşımına tepki gösteren bazı takipçileri sosyal medya üzerinden linç kampanyası başlattı. Bir takipçi “Kalk bir de göbek at” diye yazdı. Başka bir takipçi de “CHP’den istifa mı ettiniz” diyerek tepki gösterdi.
Başka bir Twitter kullanıcısı ise seçimleri kaybeden Muharrem İnce’yi niye tebrik etmediğini sordu