Dijital dünyanın en zenginleri!

0

Her yıl düzenli olarak yayınlanan ”Gerçek Zamanlı Milyarderler” listesi arasından en zengin beş dijital dünya insanını sizler için derledik.

Her yıl Forbes tarafından yayınlanan ”Gerçek Zamanlı Milyarderler” listesine göre dijital dünyanın en zengin insanları kimler?

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, 134 milyar dolarlık serveti ile listenin en tepesinde yer alıyor.

Bu yükseliş Bezos’un Bloomberg Milyarderler Endeksi’ndeki zirve pozisyonunu daha da güçlendirdi.

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 91.1 milyar dolarlık net değerle bu yıl teknoloji milyarderleri arasında ikinci sırada yer alıyor.

Bill Gates 1 yıl içinde saniyede 250 dolar kazanıyor. Bu da günde yaklaşık 20 milyon dolar ve yılda 7.8 milyar dolar ediyor.

Larry Ellison, 61 milyar dolarlık serveti ile dijital dünyanın en zenginleri arasında yer alıyor.

Dünyanın ikinci büyük bilişim şirketi olan Oracle’ın sahibi olan Larry Ellison, geçtiğimiz yıllarda listede yerleştiği yedinci sıra ile adından fazlasıyla bahsettirmişti.

Ma Yun, Çinli iş adamı ve hayırsever. E-ticaret alanında faaliyet gösteren Alibaba Group’un kurucusu ve başkanı.

41.80 milyar dolarlık serveti ile dijital dünyanın en zenginleri arasında kendisine yer edinmeyi başaran isimler arasındadır.

Facebook’un kurucusu olan Mark Zucjerberg, 69,4 milyar dolarlık serveti ile dijital dünyasının en zengin beşinci insanı olarak konumunda yer alıyor.

Giving Pledge üyesi ve Chan Zuckerberg Initiative’in eş kurucusu olan Mark Zuckerberg, servetini genellikle hayır işlerine harcamasıyla biliniyor.