Emine Erdoğan, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı ile görüştü

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, New York’ta Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterliğinin özel davetlisi olarak 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü özel oturumuna katılmak üzere geldiği New York’ta temaslarını sürdürüyor. Emine Erdoğan, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova ile bir araya geldi. Gafarova, Türkiye’de meydana gelen deprem felaketi nedeniyle Emine Erdoğan’a geçmiş olsun dileklerini sundu. Emine Erdoğan ise depremin ardından Türkiye’ye yardım eli uzatan ilk ülke oldukları için Gafarova’ya teşekkür etti. Görüşmeye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı.

EMİNE ERDOĞAN’DAN PAYLAŞIM

Emine Erdoğan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: BM’de düzenlenen 30 Mart Dünya Sıfır Atık Günü özel oturumuna katılmak üzere New York’a gelen Azerbaycan Meclis Başkanı Sahibe Gafarova ile Türkevi’nde bir araya geldik. Sıfır Atık ile ilgili deneyimlerimizi paylaştık. Çevre sorunlarının tüm dünya ülkelerinin sorumluluğunda olduğu konusunda ve iklim krizi ile ortak mücadelede hemfikiriz.

Başsağlığı dilekleri ile BM’de eş sunucu olarak gösterdikleri destek için Sahibe Gafarova Hanım’a ve onun nezdinde can Azerbaycan halkına teşekkür ediyorum.