Emre Mor kiralanıyor!

0

Sezonu şampiyonlukla tamamlayan ve Şampiyonlar Ligi için iddialı bir kadro hazırlığında olan Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, A Milli Takıma kazandırdığı Emre Mor’u resmen istedi.

Terim, Galatasaray yönetiminden genç oyuncunun kiralanmasını talep etti. Tecrübeli teknik adam, Celta Vigo’da beklentilerin çok altında bir sezon geçiren 20 yaşındaki futbolcunun Galatasaray’a büyük katkı yapacağına inandığını söyledi.

Yönetim hemen harekete geçti ve menajeri Bektaş Demirtaş ile görüşmelere başladı.

İspanyol basınında yer alan haberlerde ise Celta Vigo’nun, Emre Mor için 14 milyon euro’luk teklif beklediği belirtildi. Haberde, Galatasaray’ın yıldız oyuncu ile yakından ilgilendiği ve transferi bitirme konusunda istekli olduğu da yazıldı.

Öte yandan Rodrigues-Emre Mor takası konusu ise açılmadan kapandı. Celta Vigo, Galatasaray’ın Rodrigues için Emre Mor + 5 milyon euro talep etmesini fazla buldu. Bu konu böylece gündemden kalkmış oldu.

İspanya’ya uyum sağlayamayan Emre Mor, Galatasaray’ın Celta Vigo ile anlaşmasını dört gözle bekliyor. Genç yıldızın, Fatih Terim ve Şampiyonlar Ligi faktörü nedeniyle de sarı-kırmızılı formayı giymeyi çok istediği belirtiliyor.