‘Ezhel’ hakkında 10 yıl hapis istemiyle yeni dava

0
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-07-11 12:40:37Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Geçen mayısta tutuklanarak cezaevine konulan ve 26 gün hapis yattıktan sonra ilk duruşmada beraat eden ‘Ezhel’ lakaplı rapçi Sercan İpekçioğlu’na bir dava daha açıldı. Ezhel’in yine aynı suçtan 10 yıla kadar hapsi isteniyor.

Ezhel adıyla tanınan rapçi Sercan İpekçioğlu hakkında ‘uyuşturucu madde kullanılmasını özendirme’ suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle geçtiğimiz aylarda dava açıldı. Mahkeme, İpekçioğlu’nun suç işleme kastıyla hareket etmediğin anlaşıldığını belirterek beraatına karar verdi. Beraat kararının ardından Ezhel hakkında yeni bir dava daha açıldı.

Habertürk’ten Arzu Kaya’nın haberine göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, ülke genelinde uyuşturucu madde kullanımını özendirme ile ilgili sosyal paylaşım sitelerinde yapılan paylaşımlardan hareketle Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nca rapor düzenlendiği belirtildi.

Ezhel’in internet üzerinden yayınlanan şarkılarında uyuşturucuyu özendirdiği tespiti yapıldığı kaydedildi. Şehrimin tadı, küvet ve alo isimli şarkılarında uyuşturucu maddeyi özendirdiği vurgulanan iddianamede, İpekçioğlu’nun evinde aramalar yapıldığı ve kan örneğinin alındığı belirtildi.