Fenerbahçe kongresinde sandıklar açılıyor, sayım başladı

0

Fenerbahçe Klübünün seçimli olağan genel kurulunda oy verme işlemi sona erdi. 21 bin 350 oyun kullanıldığı Fenerbahçe kongresinde sayım başladı.

Fenerbahçe, seçimli kongre ile yeni başkanını belirliyor. Mevcut başkan Aziz Yıldırım ile başkan adayı Ali Koç arasında geçecek olan başkanlık seçimi, 20 binden fazla üyenin katılımıyla gerçekleşti.

Televizyondan naklen yayınlanan Fenerbahçe başkanlık seçiminde 17.00’da stat kapıları kapanırken oy verme işlemi bir süre devam etti. Ardından oy verme işlemi tamamlandı ve Fenerbahçe’nin 33. başkanını belirlemek üzere sayıma geçildi.

Oy sayımının tamamlanmasının ardından Fenerbahçe’nin yeni başkanı ilan edilecek.

Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük tarafından yapılan açıklamaya göre sonuçlar tek seferde açıklanacak. 21 bin 350 üyenin katılımıyla gerçekleşen seçimde sayım işleminin kısa bir süre içerisinde tamamlanması bekleniyor.

‘ALİ KOÇ ÖNDE’
Saraçoğlu’ndan gelen bilgilere göre Ali Koç, Aziz Yıldırım’la oy farkını açıyor. Ali Koç’un açık ara farkla kazanacağına yönelik ciddi bir bilgi akışının olduğundan bahsetmek mümkün.

Üyelerin yoğun katılım gösterdiği kongrede oy verme işlemi saat 10.00’da başladı ve 38 sandıkta gerçekleştirildi. Saat 17.00’de stat kapıları kapandı. Sıradaki üyelerin oy verme işleminden sonra Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük’ün talimatıyla oy sayım işlemine geçildi. Başkan Aziz Yıldırım’ın seçim rengi sarı, Başkan adayı Ali Koç’un seçim rengi ise beyazdı.