Galatasaray’da Fatih Terim dönemi sona erdi

0

Galatasaray yönetimi ile Fatih Terim arasındaki görüşmeden ayrılık kararı çıktı. 21 Aralık 2017 yılında “Nerede Kalmıştık?” Tweet’ ile 4. dönemine başlayan Terim, sarı kırmızılılardaki görevini noktaladı. Galatasaray Başkanı Burak Elmas resmi bir açıklama ile ayrılık kararını duyururken, “Galatasaraylı Fatih Terim’in fikir ve tecrübelerinden her zaman faydalanmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Son haftalarda yaşanan puan kayıpları sonrası Galatasaray yönetimi teknik direktör Fatih Terim’le yolları ayırma kararı aldı. Başkan Burak Elmas’ın da bulunduğu NEF Stadyumundaki yönetim kurulu toplantısına Fatih Terim de katıldı. Toplantının ardından tecrübeli teknik adamla yollar ayrıldı. 

Galatasaray'da 4. Fatih Terim dönemi sona erdi

“FİKİR VE TECRÜBELERİNDEN YARARLANMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ayrılık karararının ardından Galatasaray Başkanı Burak Elmas tarafından yapılan resmi açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

“Seçim döneminin hemen ardından, henüz mazbatamızı almadan yaptığım çağrıyla, sözleşmesinin içeriğini dahi sorgulamadan Galatasaraylılık duruşuyla göreve koşan; kulübümüzün geleceği için yönetim olarak inandığımız futbol stratejisinin başarısı adına taşın altına bizimle birlikte elini koyan 7446 sicil numaralı Divan Kurulu üyemiz Sevgili Fatih Terim Hocamızla karşılıklı olarak kararlaştırdığımız üzere, kendisi hali hazırda yürütmekte olduğu Teknik Direktörlük görevine bugün itibarıyla devam etmeyecektir.

Galatasaray için birlikte yürüdüğümüz bu yolda, ülkemize ve kulübümüze sayısız büyük başarılar yaşatan; bu sezon da Avrupa’da hepimizi gururlandıran bir başarıya imza atan Galatasaraylı Fatih Terim’in fikir ve tecrübelerinden her zaman faydalanmaya devam edeceğiz.

Fatih Hocamıza geçmişten bugüne yapmış olduğu büyük hizmetleri için başta yönetimimiz olmak üzere temsil etmekte olduğumuz Galatasaray Spor Kulübü ve camiamız adına teşekkür ederiz.”

Resim