CHP’li Öztrak: Atatürk’e hakarete sessiz kalınmasını kabul edemeyiz

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Kuveytli yazar Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih'in Atatürk'ü hedef alan sözlerine, "Şiddetle kınıyoruz. Hükümetin de sessiz kalmamasını, bu kendini bilmez edepsiz hakkında her türlü hukuki yolu kullanmasını bekliyoruz, istiyoruz. Aksi takdirde Körfez’den kaynak arayışları nedeniyle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakarete sessiz kalınmasını kabul edemeyiz" diyerek tepki gösterdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyerek Merkez Yönetim Kurulu toplantısının gündemine ilişkin açıklama yaptı.

“SARAYIN EN BÜYÜK KABUSU, MUHALEFETİN BİRLEŞMİŞ GÜCÜ”

Öztrak, “Mayıs seçimlerinde istediğimiz sonucu alamadığımız için herkesten çok biz üzüldük. Ama Erdoğan'ın en büyük kabusu olan bir başka hususu da görmezden gelemeyiz. Geçtiğimiz seçimde bizim Cumhurbaşkanı adayımız seçmenin yüzde 48'ini bir araya getirdi. Sarayın en büyük kabusu, muhalefetin bu birleşmiş gücü. Saray 7 ay sonra yapılacak seçimde ne döviz kasasında ne de bütçede mayıs seçimlerinde sahip olduğu imkana sahip olmadığının seçim öncesinde söylediği ne varsa ondan çark etmenin ciddi siyasi bedeli olacağının farkında” dedi.

Öztrak, “Hükümet seçimden önce bizim Ortak Politikalar Mutabakat Metnimizden kopya çekip, devlette işe girerken yapılan, mülakatı kaldırma sözü verdi. Seçimden sonra Milli Eğitim Bakanları çıktı, mülakat sürecek, daha önce yüzde 100 mülakata göre öğretmen alınıyordu. Şimdi yüzde 50 KPSS, yüzde 50 mülakat olacak' diye açıklama yaptı. Bir de arkasından ‘Ne kadar inançlı biri' olduğunu anlatıp kul hakkına girmeden, ideolojik kayırmaya müsaade etmeyecek şekilde' Mülakat yapacaklarını söyledi. Mülakatı kaldırma sözünden çark ettiklerini itiraf etti. Sözleri aslında devlet yönetiminin nasıl parti yönetimine döndüğünün itirafı” diye konuştu.

“GÜNDEMİMİZDE TÜRKİYE'NİN KÜRESEL OYUNDAN DIŞLANMASI VARDI”

Öztrak’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Merkez Yönetim Kurulu toplantımız devam ediyor. Bugün kurulumuzun gündeminde, milletimizi ezip geçen hayat pahalılığı, hükümetin yoksulluğu hızla artıran politikaları ve politikasızlıkları, ülkemizin bir numaralı gündemi haline gelen çocuk açlığı, bunun neticesinde ülkemizin karşı karşıya olduğu bir nesli kaybetme tehlikesi, eğitim politikasının açmazlarının nasıl çözüleceği, ülkede giderek artan hukuksuzluk ve başta Hindistan'dan Avrupa'ya uzanan ticaret yolu olmak üzere Erdoğan'ın güven vermeyen dış siyaseti nedeniyle, Türkiye'nin küresel oyundan dışlanması vardı. Hızla tamamlanan partimizin il kongreleri sürecini, devam eden yerel seçim hazırlıklarımızı da toplantımızda değerlendirdik.

“ATATÜRK'E HAKARETLERİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Sözlerime başlarken; Kuveytli bir yazarın Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaretlerini şiddetle kınıyoruz. Hükümetin de sessiz kalmamasını, bu kendini bilmez edepsiz hakkında her türlü hukuki yolu kullanmasını bekliyoruz, istiyoruz. Aksi takdirde Körfez'den kaynak arayışları nedeniyle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e hakarete sessiz kalınmasını kabul edemeyiz.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!