Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a sert tepki: Yine ülkemizi küçük düşürmüş

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya platformu X'ten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyareti hakkında bir dizi paylaşımda bulundu. Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu’na katılmak üzere bulunduğu New York’ta düşünce kuruluşu temsilcileriyle yaptığı görüşme sırasında kullandığı “Ülkemizde ana muhalefet partisi, seçimi kazanırsak mültecileri göndereceğiz diye tehdit etti. Biz ise tam aksi. Biz mültecilere olan ev sahipliğine aynen devam edeceğiz” şeklindeki ifadelerini eleştiren Kılıçdaroğlu, şunları yazdı:

“Erdoğan ABD ziyareti sırasında, kendisini affettirme ve 3-5 Dolar alabilmenin heyecanına kapılmış. Para dilenmek için, yine ülkemizi küçük düşürmüş.

“BİZİ DIŞ GÜÇLERE ŞİKAYET ETMİŞ”

Anlaşılan o ki, BOP Eş Başkanı olarak ülkemizi mülteci kampına çeviren, mahallelerimizin kimlikleriyle oynayan Erdoğan, ABD'ye şirin gözükmek için, bizi ve tüm muhalefeti ‘Dış Güçler'e şikâyet etmiş.

“BU ÜLKEYE CUMHURBAŞKANI OLMAZ”

Siyasi ve ahlaki meşruiyetini yitirmek, işte tam da budur. “Affedilir miyim, 3-5 Dolar koparabilir miyim” diye kapı kapı dolaşıp bizi şikayet eden bir kişiden, bu ülkeye Cumhurbaşkanı olmaz!”

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!