Hatice dolandırıldı mı? Sosyal medyada ifşa etti

0

Soma’da yardım amaçlı düzenlenen Karaelmas Gençlik Festivali’nde sahne almak için hazırlık yapan şarkıcı Hatice, konserin organizatörleri tarafından dolandırıldığını iddia etti.

Soma Karaelmas Gençlik Festivali kapsamında İdo Tatlıses, Kutsi, Tuğba Yurt, Elif Kaya, Hatice gibi sanatçıların sahne alacağı organizasyonla ilgili farklı iddialar ortaya atıldı. Konserde sahne alacak Hatice, sosyal medya üzerinden konser ücretini alamadığı gerekçesiyle sahneye çıkmayacağını duyurdu.

Hatice, gerekli indirimi yapmasına rağmen organizasyon sahiplerinin ödeme yapmadığını ileri sürdü.

Ünlü şarkıcının, instagram paylaşımı şöyle:
“Bugün Soma’da düzenlenecek olan Karaelmas Gençlik Festivali’nde sahne alacak sanatçılardan biri de bendim. Yardım amaçlı olduğu söylenen bir konserde sanatçı olarak vicdani duygularımla tüm gerekli indirimleri yaptım. Bugün konser günü ve ortada halen bir ödeme yok. Sadece birkaç sanatçının ödemesi yapılıp geri kalan sanatçılara ödeme yapılmamıştır. Haftalardır videolarda adımızı ve resmimizi kullanarak konser yapılacak alanı doldurmaya çalıştılar. Soma’daki dinleyici ve sevenlerimden özür dileyerek bu kadar sahtekarlığın var olduğu bir organizasyonda bulunmayacağımı dile getirmek istedim. Sözde menajerler hakkında gerekli yasal işlemi başlatacağımı belirtmek istedim. Yardım adı altında halkı ve sanatçıları aptal yerine koyanlara karşı her zaman mücadele gösterip sesimi yükselteceğim. Bu tür mağduriyetleri yaşayan sanatçı arkadaşlarımız da artık sessiz kalmasınlar.”