Hayrettin’in videosu hakkında flaş iddialar: Hükümetin ucuz politikası…

0

YouTube’da çektiği videolarla milyonlarca izlenmeye ulaşan fenomen Hayrettin Karaoğuz, yayınladığı son videosuyla tartışma yarattı. Hayrettin’in ‘Amerika’da Aç Kalmak’ isimli videosu hakkında çok çarpıcı iddialar geldi.

Hayrettin’in YouTube kanalında yayınladığı ‘Amerika’da Aç Kalmak’ videosu sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Twitterda video hakkında çeşitli iddialar gündeme geldi. Bazı kullanıcılar videonun kurgu olduğunu iddia etti. Bir kullanıcı ise Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İbrahim Kalın’ın videoyla ilgili attığı tweeti alıntılayarak ‘Hükümet’in ucuz politikası’ olduğunu söyledi. Detaylar haberimizde…

Hayrettin videosunda Los Angeles’ta yaşayan kişilerden aç olduğunu belirterek yemeklerini paylaşmasını istiyor. Ancak Hayrettin’e kimse yemek vermiyor.

Hayrettin daha sonra ise bir homeless’a (evsiz) başkası aracılığıyla pizza yolluyor. O kişinin yanına giderek pizza istiyor. O da pizzasını Hayrettin ile paylaşıyor.

Evsiz kişi Hayrettin’e nereli olduğunu soruyor. Hayrettin ”Türkiyeliyim” cevabını verince evsiz kişi şaşırarak bende Türk’üm diyor.

Adının Mehmet olduğu söylenen bu kişinin davranışları ve açıklamaları sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Kalın da videoyu sosyal medya hesabından ”Homeless adamın kocaman bir gönül evi var…” notuyla paylaştı.

Sosyal medyada videoda evsiz olduğu görülen Mehmet isimli kişinin, gerçekte durumunun iyi olduğu iddia edildi. Kullanıcılar videonun kurgu olduğunu söyleyerek Hayrettin’e tepki gösterdiler.

Bir kullanıcı İbrahim Kalın’ın videoyla ilgili paylaşımına değinerek videonun ”Hükümetin ucuz bir politikası olduğunu” söylediğini hatırlattı ve ”Türk gençlerinin aklıyla alay etmenize izin vermeyeceğiz. Burası YouTube, A haber değil!” diyerek tepki gösterdi.