Hindistan’da Covid-19’dan öldüğü şüphenilen 71 kişinin cansız bedeni Ganj Nehri kıyılarına vurdu

0

Yeni tip corona virüsün ikinci dalgası nedeniyle hastane ve krematoryumların çöktüğü Hindistan’da, Covid-19 nedeniyle öldüğü değerlendirilen 71 kişinin cansız bedeni Ganj Nehri kıyılarına vurdu.

Yetkililer, çaresiz ailelerin yakınlarının ölü bedenlerini nehre atmış olabileceğini ifade ederek, nehirden cesetlerin çıkarılmaya devam ettiğini açıkladı.

Yetkililer Hindistan’ın en fakir eyaletlerinden ikisi olan Bihar ve Uttar Pradesh arasındaki sınıra yakın Buxar bölgesinde 71 cesedin yıkandığını söyledi. AFP haber ajansına açıklama yapan Kumar, “İlgili yetkilileri tüm cesetleri nehirdem çıkarmaları, gömmeleri veya yakmaları için yönlendirdik” ifadelerini kullandı.

NEHİRLERDEKİ CESETLERİN SAYISI 100’Ü BULABİLİR

Öte yandan basında çıkan bazı haberlerde, nehirdeki ceset sayısının 100’e kadar çıkabileceği belirtildi. Ayrıca, bazı cesetlerin şişkin ve kısmen yakılmış olduğu ve birkaç gündür nehirde dolaşmış olabileceği aktarıldı.

Yerel halk ise, cesetlerin nehre atıldığına inandıklarını, çünkü ölü yakma alanlarının aşırı dolu olduğunu ve bazı yoksul akrabaların cenaze törenleri için odun alamadıklarını söyledi.