İbrahim Tatlıses bu kez İzmir’den milletvekili aday adayı olacak

0
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-04-26 09:06:42Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Geçtiğimiz 3 seçimde de aday adayı olan ancak aday gösterilmeyen İmparator İbrahim Tatlıses, şansını yeniden deneyecek. Diğer 3 seçimde Şanlıurfa’da şansını deneyen Tatlıses, bu kez İzmir’den aday adayı olacak.

Daha önce Şanlıurfa’dan AK Parti milletvekili aday adayı olan Tatlıses listeye girememişti, bu sefer İzmir’den aday adayı olacak.

Tatlıses’in aday adaylığı başvurusunu avukat tarafından cuma günü yapılacak. Daha önce memleketi Urfa’dan üç kez adaylık başvurusu yapan Tatlıses, bir kez de bağımsız aday olmuştu. Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle İzmir’e yerleşen Tatlıses bir yandan tedavi sürecini yürütürken diğer yandan şirketlerini aktif olarak çalıştırıyor. İnşaat projeleri başta olmak üzere birçok alanda yatırımları bulunan Tatlıses, uzun süredir İzmir’de yaşıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin operasyonuna destek vermek için Hatay’a giden ünlü heyetinde yer alan Tatlıses, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile birlikte “Yaylalar” türküsünü söylemişti. Tatlıses’in türkünün içine Münbiç ve Afrin’i de eklemiş, türküyü operasyona uyarlamıştı.

Yıllardır şarkı söylemeyen ve stüdyolardan uzakta olan İbrahim Tatlıses, geçtiğimiz ay Hatay’a giden sanatçı kafilesine katılmış ve uçakta türkü söylemişti. Zeytin Dalı Operasyonu’nda görev yapan Mehmetçiklere moral veren Tatlıses, şimdi de kahraman askerlerimiz için Afrin Türküsü’nü seslendirdi. Müziğe yakın ilgisiyle tanınan Cumhurbaşkanlığı Sözcüzü İbrahim Kalın’ın sözlerini yazdığı türküde Tatlıses’e Sibel Can eşlik etti. Tatlıses’in yedi yıl aradan sonra ilk kez stüdyoya girdiği Afrin Türküsü’ne geçtiğimiz günlerde bir de klip çekildi. Ünlü sanatçılar, parçanın klibi için birlikte kamera karşısına geçti. Zeytin Dalı Operasyonu’nda şehit düşen Mehmetçikler ve ailelerine ithafen yazılan türkü, herkesi duygulandırıyor.