İngiliz kraliyet ailesine bebek geliyor, resmen açıklandı

0

Bir süredir skandallar ve ayrılık haberleriyle uğraşan İngiliz kraliyet ailesine bu kez mutlu haber.

Buckingham Sarayı, iki yıl önce evlenin Prenses Eugenie ile kocası Jack Brooksbank’in bir bebek beklediğini duyurdu. Yapılan açıklamada, 30 yaşındaki Prenses Eugenie’nin hamile olduğu ve bebeğin 2021 yılında dünyaya geleceği belirtildi.

Kraliçe 2. Elizabeth ile Prens Philip’in ortanca oğl Prens Andrew’nun Sarah Ferguson ile evliliğinden dünyaya gelen küçük kızı Eugenie de Instagram hesabından mutlu haberi duyurdu.

Prenses Eugenie, kocası Jack Brooksbank ile kendisinin 2021 yılının ilk döneminde bir bebek sahibi olacaklarını yazdı. Prenses Eugenie ile Jack Brooksbank 2018 yılında evlenmişti. Meghan Markle ile Prens Harry de bu düğünde bir bebek beklediklerini aile üyelerine açıklamıştı. Çift, bunu yaptıkları için Prenses Eugenie ile Jack Brooksbank’in en mutlu gününde onları gölgede bırakmakla eleştirilmişti.

Prenses Eugenie iki hafta önce Londra’da görüntülenmiş ve karnının şişliği nedeniyle hamilelik söylentileri ortaya atılmıştı. Ondan önce de ablası Prenses Beatrice, bir bebek mağazasından alışveriş ederken görüntülenmiş ve bunun üzerine ailenin takipçileri heyecanla bebek haberini beklemeye başlamıştı.