İngiltere’de Texas’taki rehine olayıyla bağlantılı 2 kişiye daha gözaltı

0

Texas’ta bir sinagogda yaşanan rehine olayı ile bağlantılı 2 kişinin daha polis tarafından yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi. İngiltere vatandaşı Malik Faysal Akram’ın Texas’ta bir sinagogda 4 kişiyi rehin almasıyla ilgili soruşturma devam ediyor.

İngiltere'de Texas'taki rehine olayıyla bağlantılı 2 kişiye daha gözaltı

İngiltere Kuzey Batı Terörle Mücadele Polisi tarafından yapılan açıklamada, Birmingham ve Manchester kentlerinde olayla bağlantılı 2 şüphelinin yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi. Şüphelilerin henüz mahkemeye çıkmadığı ve herhangi bir suç yöneltilmediği ifade edildi. Pazar günü soruşturma kapsamında olayla ilgili 2 İngiliz vatandaşı daha gözaltına alınmış, ancak daha sonra serbest bırakılmıştı.

44 yaşındaki İngiltere vatandaşı Malik Faysal Akram, 15 Ocak’ta Texas’ta yer alan Colleyville ilçesindeki Beth Israel Sinagogu’nda ayin sırasında 4 kişiyi rehin almıştı. Yaklaşık 10 saat süren operasyon sonucunda Rehine Krizi sona ermiş, Akram, polis ekipleri tarafından öldürülmüş ve rehineler kurtarılmıştı.

İngiltere'de Texas'taki rehine olayıyla bağlantılı 2 kişiye daha gözaltı

Akram’ın olaydan yaklaşık iki hafta önce turist olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne geldiği ve saldırıdan önce Dallas’daki evsiz barınaklarında zaman geçirdiği belirtilmişti.