Las Vegas’da yaşlı adamı otobüsten itip düşüren kadın cinayetle yargılanıyor

0

Las Vegas’da bir kadın otobüste tartıştığı yaşlı adamı otobüsten indiği sırada itip, düşmesine neden oldu. Yaşlı adam düşme sonucu aldığı darbelere bağlı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polis, yürütülen soruşturma kapsamında kadının ‘cinayetle’ suçlandığını açıkladı.

Olay, Las Vegas kentinde Fremont ve 13’üncü cadde üzerinde seyreden bir otobüste 21 Mart’ta yaşandı.

Las Vegas Metropolitan Polis Departmanı’nın yayınladığı açıklamada, otobüsteki Cadesha Bishop (25) isimli kadının, diğer yolcularla tartıştığı ve yaşlı adamın da kadına sözlü olarak tepki gösterdiği belirtildi.

Bu sırada, otobüsün durağa yanaşması üzerine inmek için yerinden kalkan yaşlı adam, kapıya yöneldiğinde Bishop’un kendisini itmesi üzerine, kaldırıma düşüp kafasını çarptı.

Açıklamada, yaşlı adamın olay yerinde tıbbi müdahaleyi reddettiği ve daha sonra aldığı darbelere bağlı olarak kendisinin hastaneye gittiği belirtildi.

​ 23 Nisan’da ise yaşlı adamın hayatını kaybettiğinin ailesi tarafından polise bildirilmesi üzerine Bishop hakkında soruşturma başlatıldı. 6 Mayıs’ta da Bishop’un soruşturma kapsamında gözaltına alındığı ve ‘savunmasız ve yaşlı bir kişiyi öldürme’ ile suçlandığı belirtildi.

Polis ayrıca görgü tanıklarının karakola gelerek ifade vermelerini istedi.