Mücevher hırsızlarının Cannes mesaisi başladı! Dünyaca ünlü yıldızları kaldıkları otellerde soyuyorlar

0

Dünyanın en prestijli film festivallerinden biri olan Cannes Film Festivali’nin başlamasıyla mücevher hırsızlarının da gözleri festivale çevrildi. Kırmızı halıdaki yıldızları gözlerine kestiren Rusya, Romanya ve Bosna Hersek gibi çeşitli ülkelerden festivale akın eden gelen hırsızlar, Cannes’da oyuncuların konakladığı otellerin çalışanlarına rüşvet vererek mücevherlerini çalıyor.

Cannes Film Festivali, uluslararası kamuoyunun olduğu kadar suç şebekelerinin de yakından takip ettiği bir etkinliğe dönüştü. Festivale katılan filmlerin yıldızları ve davetliler kırmızı halıda şıklık yarışına girerken, göz kamaştırıcı kıyafetleri ve onlara eşlik eden takılarıyla bütün ilgiyi üzerlerine topluyor. Söz konusu ilgi mücevher hırsızlarını da harekete geçirdi.

17 BİN STERLİN DEĞERİNDEKİ MÜCEVHERLERİ ÇALINDI

2021 Cannes Film Festivali’ne katılan İngiliz oyuncu Jodie Turner-Smith, kırmızı halıda taktığı Gucci’nin elmaslarla süslü altın kolyesiyle adından uzunca süre söz ettirdi. 34 yaşındaki Smith, 17 bin sterlin değerindeki mücevherlerinin çalınmasıyla ise büyük bir şok yaşadı.

ODASINA HERHANGİ BİR ZORLAMA OLMADAN GİRİLMİŞ

Geceliği 2 bin 500 sterlin olan Marriott Otel’de kalan Smith’in soygun sırasında odada olmadığı öğrenildi. Fransız polisine şikayette bulunan Smith, 2.5 saatlik sorgunun ardından yaşadıklarını sosyal medyada paylaştı. Yapılan ilk incelemede odaya herhangi bir zorlama olmadan girildiği belirtildi.

RUSYA VE ROMANYA’DAN GELİYORLAR

Smith’in başına gelenler sıradan bir hırsızlık olayı değil. Rusya, Romanya ve Bosna Hersek’ten Cannes’a gelen suç şebekeleri festivale kalan yıldızları hedef alıyor. Zengin konuklar gibi davranan ve otellerde oda tutan çete üyeleri, düşük maaşlara çalışan otel çalışanları ve güvenlik görevlilerine rüşvet vererek odalara giriş kartını ellerine geçiriyor. Polisin Smith’in olayı ve hırsızlık çeteleriyle ilgili soruşturması devam ediyor.