Netanyahu: Kadınları dövmeyin. Onlar hakları olan hayvanlardır…

0

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü vesilesiyle konuşma yapan İsrail Başbakanı, kadına şiddetle hayvana şiddeti kıyaslayan karmaşık laflar ederken “Kadınlar hayvandır, çocuklar hayvandır – hakları olan hayvanlar” dedi.

Parlamentonun düzenlediği ve kadın hakları savunucuları ile eşi Sara’nın da katıldığı bir etkinlikte konuşan Netanyahu, ev içi şiddeti hayvana yönelik şiddetle kıyaslarken lafın ucunu kaçırdı.

Toplumun hayvanların şiddetten korunması gerektiğini anlaması halinde aynı şeyin kadınlar için de geçerli olduğunu anlayacağından söz eden sağcı lider, “Kadınlar size ait değildir, kadınlar dövebileceğiniz hayvanlar değildir ve bugün diyoruz ki, hayvanlar da dövülmez” ifadesini kullanarak şöyle devam etti:

“Hayvanların da anlayışı, zekası, kavrayışı ve duyguları olduğunu anlıyoruz. Haklı olarak hayvanlara şefkat duyuyoruz. Pekala, kadınlar hayvandır, çocuklar hayvandır – hakları olan hayvanlar. Bu, dünyadan geçip gitmesi gereken bir şey ve umarım artık bu kadar şok edici şeyler görmeyeceğiz.”

Netanyahu, içinden çıkamadığı söz dolambacını, hükümetin ev içi şiddetin önlenmesine yönelik yeni bir kurum oluşturacağı açıklamasına bağladı.