Nicolas Cage, Dracula’yı canlandıracak

0

Ünlü Hollywood yıldızı Nicolas Cage, Dracula’nın uşağına odaklanan film Renfield’de Kont Dracula karakterine hayat verecek.

Ünlü aktör Nicolas Cage, Universal Monster Movie’nin çekeceği Renfield adlı filmde Dracula karakterine hayat verecek. Bram Stoker tarafından yazılan klasik korku romanı Dracula’ya farklı bir bakış açısıyla beyazperdeye aktaracak olan filmin yönetmenliğini Chris McKay

Beyazperde’nin haberine göre, korku komedi türündeki film, Kont Dracula’nın uşağı Reinfeld’in hayatına odaklanıyor. Filmde Renfield’i, The Great, Tolkien, The Favourite, Mad Max Fury Road gibi yapımlardan tanınan Nicholas Hoult canlandıracak.

Son olarak Nicolas Cage de fantastik edebiyatın en meşhur karakterlerinden biri olan Kont Dracula’ya hayat vermek üzere Renfield’in kadrosuna katıldı. Dracula romanı daha önce defaLarca sinemaya ve televizyon dizilerine uyarlandı. Korkunç vampiri daha önce canlandıran onlarca oyuncu arasında Christopher Lee, Gary Oldman, Gerard Butler, Luke Evans, Jonathan Rhys Meyers gibi isimler yer alıyor. Nicolas Cage’in projeye katılma haberi gelir gelmez, bu klasik karakteri nasıl yorumlayacağı merak konusu oldu.

Romandaki hikayeye göre, R.M. Renfield, paranoid sanrılar gördüğü sanıldığı için akıl hastanesinde tutuyor. Filmin de akıl hastanesinde geçmesi bekleniyor. Renfield’in konusu hakkında bir bilgi henüz açıklanmadı ancak filmin günümüzde geçeceği, dönem filmi olmayacağı biliniyor. Reinfeld’in senaryosu Robert Kirkman ve Ryan Ridley tarafından kaleme alındı. Filmin yapımcılığını David Alpert, Bryan Furst, Sean Furst ve Robert Kirkman üstleniyorlar.