Nusret’in Miami’deki restoranına 2 milyon dolarlık yardım!

0

Nusret Gökçe’nin Miami kentindeki şubesinde çalışan 6 kişinin koronavirüse yakalandığı iddia edildi. ‘Tuz serpme’ hareketi ile dünya çapında fenomen haline gelen ve pek çok ülkede restoran açan Nusret’in, salgın nedeniyle kapatılan rest oranı için ülkeden 2 milyon dolarlık katkı aldığı belirtildi.

Ülke genelinde koronavirüs vakaları artarken özellikle Florida, Teksas ve California’da hastaneler koronavirüs hastalarıyla doldu. Koronavirüs vaka sayısındaki artış rekor kırarak günlük 62 bini aştı.

Florida’da artan koronavirüs rakamlarından dolayı restoranlar kapılarını tek tek kapatırken, işyerleri yalnızca paket servis hizmeti veriyor. Nusret’in Miami’deki restoranın ise koronavirüs nedeniyle hizmet vermeyi durdurduğu ifade edildi.

MAAŞ KORUMA PROGRAMI’NDAN 2 MİLYON DOLAR ALDI

Öte yandan restoranlar zinciri sahibi Nusret Gökçe’nin ABD’de koronavirüs salgını nedeniyle işletme sahiplerine ödenen “Maaş Koruma Programı’ndan da (PPP) yararlandığı öğrenildi.

ABD genelinde işletmelere toplamda 521,4 milyar dolarlık PPP yardımı yapıldı. Yardımlarla koronavirüsten etkilenen küçük işletmelerin korunması amaçlandı.