“Odun parçasını şaka amacı ile kendisine uzattım”

0

Tuzla’da 67 yaşındaki komşusunu darp eden sanatçı Halil Sezai’nin savcılıkta verdiği ifade ortaya çıktı. “Ezan mı okuyorsun sen? Ezan okumak sana mı kaldı?” şeklindeki söyleminin olayla veya dini değerlerle hiçbir alakası olmadığını belirten sanatçı, “Olay esnasında kesinlikle ezan okuduğunu veya şehadet getirdiğini duymadım” diye konuştu.

Sanatçı Halil Sezai, İstanbul’un Tuzla ilçesinde 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç’i darp ettiği gerekçesiyle bugün Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na ifade vermeye gitti.

İfadesinin başında Meriç’i yaklaşık 2 senedir tanıdığını, geçmişte birlikte defalarca yemek yeyip vakit geçirdiklerini belirten Sezai, şöyle devam etti:

“Daha sonra bu samimiyetimize güvenerek çekim için bu villayı kullanabileceğimizi düşündüm. Hüseyin Meriç ile görüşmeye gelirken sevdiği bir çiçeği aldım. Hüseyin Bey ile samimiyetimize istinaden bu odun parçasını şaka amacı ile kendisine uzattım.

Bahçedeki tartışmamızda ben kesinlikle Hüseyin Bey’in ikametinin içine girmedim. Tüm tartışma villanın ortak müştemilatında gerçekleşmiştir. Daha sonra Hüseyin Bey sokakta küfürlerine ve tehditlerine devam edince bir anlık sinirle kendisine birkaç defa vurdum. Ben de o sırada kendisine küfür etmiş olabilirim. Şahsa bu sırada ‘Ezan mı okuyorsun sen? Ezan okumak sana mı kaldı?’ şeklindeki söylemimin olayla veya dini değerlerle hiçbir alakası yoktur.

Tamamen Hüseyin Bey’in geçmişte villanın bahçesinde sürekli yüksek sesle ezan ve ilahi tarzı kayıtlar açıp taciz amaçlı dinlemesinden dolayıdır. Olay esnasında kesinlikle ezan okuduğunu veya şehadet getirdiğini duymadım. Kendi konserlerimde dahi ezan okunduğunda konserime ara verip ezanın bitmesini beklemişimdir. Yaşanan bu kavga esnasında Hüseyin Bey de beni darp etmiştir. Ben de yaralandım.”

Halil Sezai, söz konusu ifadesinin ardından ‘silahlı tehdit’ ve ‘kasten yaralama’ suçlarından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.