Paparazzilerden kaçarken ölmüştü! Skandal patlak verdi

0

Prenses Diana’nın anısına yapılan saygısızlık gündeme bomba gibi düştü.

Prens Charles ve Prenses Diana, 1981’de tüm dünyada canlı yayımlanan görkemli düğünle evlenmiş ve 1996’da boşanmışlardı.

Diana, 31 Ağustos 1997’de Paris’te 36 yaşındayken paparazzilerin takibi sırasında tünelde geçirdiği trafik kazasında ölmüş, cenazesi de düğünü gibi tüm dünyada canlı yayımlanmıştı.

Diana’nın 1997 yılındaki feci ölümünün ardından birkaç gün sonra adına kurulan yaşatma fonu yardım faaliyetleri gibi amaçlar için 100 milyon sterlinden fazla bağış toplamıştı.

Prenses Diana adına kurulan yaşatma fonunun adı bir grup komplo teorisyeni tarafından gasp edildiği ortaya çıktı.

Yaşatma fonu “The Diana, Princess of Wales Memorial Fund”ın resmi internet sitesi gibi görünen sayfada Prenses Diana’nın ölümüne dair iddialar ve kaza görüntüleri yer alıyor.

İnternet sitesinde dünyanın, dünya dışı akıllı yaşam formu olduğu öne sürülen insan benzeri reptilian adlı bir ırk tarafından yönetildiğine dair iddialara da yer veriliyor.

Artık aktif olarak faaliyet göstermeyen Prenses Diana’nın adına kurulan resmi yaşatma fonu internet üzerinde de hiçbir zaman yer almadı.

Buckingham Sarayı yetkilileri tarafından yapılan açıklamada internet sayfasının kapatılması için gerekli başvuruların yapılacağı bildirildi.

Sayfanın internet arama motorlarında birinci sonuç olarak sıralanması dikkat çekti.

2012 yılında tasviye edilen yaşatma fonu Cambridge Dük ve Düşesi tarafından yönetilen The Royal Foundation’a devredildi.

Diana’nın oğulları Prens William ve Prens Harry, Diana adına kurulan yaşatma fonu kapsamında toplanan paraların ve fonun adının güvende olduğunu belirtti.