Şok eden ilan! Balıkgöl satılığa çıktı!

0

Şanlıurfa’nın simgesi olan ve dünyanın tek doğal akvaryumu olarak bilinen Balıklıgöl platosundaki 688.88 metrekarelik alanda inşa edilen Halil ür Rahman Medresesi’nin mirasçılarından Mustafa Nimetoğlu (35), hissesini, internet sitesinde ilanla satılığa çıkardı. İlanda ‘Dünyevi değil, uhrevi değeri çok daha fazladır’ denilen satışı görenler şaşkınlığını gizleyemedi.

İstanbul’da yaşayan Mustafa Nimetoğlu, mirasçısı olduğu Şanlıurfa’nın tarihi mekânı olan Balıklıgöl platosundaki 688.88 metrekarelik alana kim tarafından ve ne zaman inşa edildiği bilinmeyen ‘L’ şeklindeki Halil ür Rahman Medresesi’ndeki 62 metrekare olan hissesini, ‘arsa’ adı altında satılığa çıkardı.

Bir internet sitesine ilan veren Nimetoğlu, mirasçısı olduğu sit alanı içerisinde yer alan hissesini, 9 milyon liraya satacağını duyurdu. İlanı görenlerin şaşkınlığını gizleyemediği ilandaki medresenin yüzde 9 hissesini elinde bulunduğunu belirten Nimetoğlu, fotoğraflarını ve tapusunu paylaştığı alan ile ilgili şunları yazdı:

“İnşaat izni yoktur. Toplam hisse; işaretli yapılar + suyun 4 metresini içermektedir. Dünyevi değil, uhrevi değeri çok daha fazladır.” İstanbul’da yaşayan Nimetoğlu, ilana yoğun ilgi gösterildiğini belirterek, ilan sonrası telefonlarının susmadığını ifade etti. Dolandırıcı olmadığını kaydeden Nimetoğlu, satışı kesinlik manevi duyguları olan kişilere yapacaklarını söyledi.