Togg’un ilk sahipleri belli oluyor

0

Togg ön siparişi ardından kura heyecanı yaşandı. 16-27 Mart’ta Trumore uygulamasından ve TOGG web sitesi üzerinden ön sipariş sürecine katılmaya hak kazanan 177 bin 467 kişi arasında kura çekilişi yapıldı. Bu yıl teslim edilecek 20 bin araç için düzenlenen büyük çekiliş, 29 Mart Çarşamba günü canlı yayında gerçekleştirildi. 

TOGG kura sonuçları nasıl öğrenilir? (TOGG kura sonucu ve isim listesi yedek-asil sorgulama ekranı) - 2

Çekiliş sonuçları 29 Mart Çaramba günü saat 22.30’da Togg’un resmi internet sitesinden açıklandı. Resmi Twitter adresinden yapılan açıklamada;  “T10X için sipariş hakkı kazanan 20 bin asil ve 20 bin yedek talihli listesi http://Togg.com.tr adresinde ve Trumore uygulamasında yayında.” denildi.

TOGG kura sonuçları nasıl öğrenilir? (TOGG kura sonucu ve isim listesi yedek-asil sorgulama ekranı) - 3

YEDEK LİSTE OLUŞTURULDU

Togg ayrıca şanslı 20 bin kullanıcının yanı sıra 20 bin kişi için de yedek liste oluşturuldu. 2023 yılı için planlanan teslimatlarda iptallerin yaşanması halinde, yedek listedeki kullanıcılar devreye alınacak. Ancak, 2023 yılı teslimatları için yedek listeden asıl listeye geçemeyenler 2024 yılı ocak ayı itibarıyla belirlenecek yeni paket ve konfigürasyon seçenekleriyle T10X sipariş edebilecek.

TOGG kura sonuçları nasıl öğrenilir? (TOGG kura sonucu ve isim listesi yedek-asil sorgulama ekranı) - 4

Bu siparişi verenler, 2024 yılı haziran ayına kadar herhangi bir çekilişe girmeden akıllı cihazlarını teslim alabilecek. Asıl ve yedek listede yer alamayan kullanıcıların yaptıkları ön ödemeler ise hesaplarına iade edilecek.

TOGG kura sonuçları nasıl öğrenilir? (TOGG kura sonucu ve isim listesi yedek-asil sorgulama ekranı) - 5

ÖN ÖDEME BELLİ İADE EDİLECEK

Çekilişte sipariş hakkı kazanamayan kullanıcıların ön ödeme bedelleri  (60 bin) ise kullanıcıların Trumore e-Cüzdanlarına ardından bankalarına bağlı olarak en geç 14 gün içinde otomatik olarak hesaplarına geri yatırılacak.