Türk taksici Mustafa Dikbaş Chicaco`da cinsel saldırıdan tutuklandı

0

Chicago`da Türk taksi şoförü Mustafa Dikbaş cinsel saldırı ve istismardan tutuklandı. Dikbaş’ın kefaletle serbest kalma talebi reddedildi.

Chicago eyaletinde 36 yaşındaki Türk taksici Mustafa Dikbaş, cinsel saldırı, cinsel istismar ve hırsızlık suçlamalarıyla tutuklandı.

Dikbaş’ın gece geç saatlerde River North mahallesindeki bir barın önünden müşteri olarak aldığı 26 yaşındaki kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddia ediliyor.

Chicago Tribune’de yer alan habere göre saldırıya uğrayan kadın savcılığa Dikbaş’ın çantasındaki parayı da çaldığını söyledi.

Yapılan soruşturma sırasında elde edilen kamera kamera kayıtlarında Dikbaş’ın cinsel saldırı ve istismar görüntüleri de tespit edildi.

Mustafa Dikbaş’ın avukatı geçen cuma yapılan duruşmada “Müvekkilim 12 senedir ABD’de yaşıyor. Kendisi biyoteknoloji konusunda master derecesine sahip daha önce hemşire yardımcılığı ve şef aşçılık yapmış saygın bir vatandaştır” dedi. Dikbaş’ın tutuklanmasına karar veren mahkeme kefaletle serbest kalma talebini reddetti.