Ünlü yönetmen ve senarist hakkında şok suçlama: Beni odaya kapatıp günlerce tecavüz etti

0

Beyazperdenin ödüllü yönetmenlerinden biri akıl almaz bir tecavüz suçlamasıyla karşı karşıya. Adı açıklanmayan 30 yaşlarında bir kadın, ünlü yönetmenin, İtalya’da bir tatil evinde kendisine günler boyunca tecavüz ettiğini ve sonra da getirip havaalanında terk ettiğini ileri sürdü. İddialar bununla da sınırlı değil… Ünlü yönetmenin tecavüzüne uğrayan genç kadının, yönetmenden kendisine filminde yer vermesini istediği de ileri sürüldü. Ünlü yönetmen, yapımcı ve senarist dün yasalar karşısına çıktı ve tutuklandı.

OSCAR ÖDÜLÜ VAR
Bütün bu tüyler ürperten iddiaların odağındaki kişi James Bond serisindeki bazı filmlerin yanı sıra Oscar ödüllü yapımlarım senaryo ekibinde de yer alan Paul Haggis. 69 yaşındaki Haggis hakkındaki iddialar da kelimenin tam anlamıyla tüyler ürpertici.

30 yaşındaki bir İngiliz kadının iddiasına göre Paul Haggis, İtalya’da bir tatil evinde 48 saat boyunca kendisini rehin aldı ve tecavüz etti. Kadının iddiasına göre Paul Haggis sonra da genç kadını havalimanına götürüp bir kenara bıraktı. Genç kadının, bu olayların ardından tıbbi tedavi gördüğü de belirtildi.

İDDİALARI YALANLADI

Dün İtalya’da basına kapalı bir şekilde yasalar önüne çıkan Paul Haggis’in avukatı ise bütün bu iddiaları yalanladı. Avukat Priya Chaudry, Haggis’in masumiyetinin çok kısa bir süre sonra ortaya çıkacağına inandığını belirtti. Belirtilene göre bu olaylar meydana geldiği sırada Paul Haggis, Puglia Film Festivali için ülkede bulunuyordu.

OTEL HAPSİNDE

Paul Haggis bir süredir İtalya’da otel hapsindeydi.  Mahkeme, bu sürecin uzatılmasına karar verdi. Haggis’in kendisine tecavüz ettiğini ileri süren genç kadının avukatları yönetmenin cezaevine konulmasını talep etti. Fakat, karar mercii, Haggis’in kaçma ihtimalinin çok zayıf olduğunu belirterek otel hapsine devam edilmesini istedi.

PAZAR GÜNÜNDEN ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR REHİN TUTTU İDDİASI 

Paul Haggis’in kurbanı olduğunu ileri süren genç kadın, ifadesinde onu bir süredir tanıdığını belirtti. Yönetmen ve senarist Haggis ile Brindisi’de bir araya geldiklerini anlatan kurban, “Aslında birlikte çalışacaktık. Ama onun yerine bana pazar gününden çarşamba gününe kadar tecavüz etti. Sonra da Brindisi Havalimanı’na bıraktı” dedi.

RIZASIYLA BİRLİKTE OLDUĞUNU İLERİ SÜRDÜ

Haggis ifadesinde söz konusu genç kadınla Brindisi yakınlarındaki Ostuni’de buluştuklarını belirtti. Kaldığı otele gittiklerini ve genç kadının kendisini tutkuyla öpmeye başladığını ileri sündü. O gün genç kadınla birlikte olduklarını ama bunun her ikisinin de rızasıyla gerçekleştiğini iddia etti. Haggis, genç kadının dışarıda olduklarında kendisiyle el ele tutuşmak istediğini ve kendisinin bu durumdan rahatsızlık duyduğunu belirtti.

‘PARA İSTEDİ, REDDETTİM’

Haggis’in iddiasına göre genç kadın onunla birlikte kalmaya devam etti. Fakat sonra arkadaşlarıyla dışarı çıktığını ve alkollü bir şekilde döndüğünü ileri sürdü. Haggis’in bir başka iddiası da söz konusu kadının bir James Bond kızı olma konusundaki ısrarı. Haggis, son olarak genç kadını Brindisi Havaalanı’na bıraktığını belirtti. Onun anlattığına göre söz konusu genç kadın Londra’ya dönecekti. Hatta Haggis, onun kendisinden para istediğini ama reddedip yoluna devam ettiğini de iddialarına ekledi.

DAHA ÖNCE DE BENZER SUÇLAMALARLA KARŞI KARŞIYA KALDI

Bu, Paul Haggis’in karşılaştığı ilk taciz ve Tecavüz Iddiası değil. Yönetmen ve senarist 2918 yılında da benzer bir suçlamayla karşı karşıya kalmıştı.

Ünlü yönetmen ve senariste şok suçlama: Odaya kapatıp günlerce tecavüz etti, sonra da havaalanına attı

İKİ BOND FİLMİNİN SENARYO EKİBİNDE

Tüm bu suçlamalarla karşı karşıya kalan Paul Haggis, sinema ve TV dünyasında tanınan bir senarist, yönetmen ve yapımcı. Haggis’in senaryosunu kaleme aldığı yapımlar arasında Bond serisinden Casino Royale, Quantum of Solace’in yanı sıra Million Dollar Baby, Letters From Iwo Jima, Flags of Our Fathers, Crash sayılabilir. Haggis yönetmen olarak da Crash’in yanı sıra In The Valley of Elah, Red Hot gibi yapımlara imzasını attı.  Haggis’in senaryo ekibinde yer aldığı Crash, 2006 yılında en iyi film ve en iyi senaryo dallarında Oscar ödülü kazanmıştı.