ABD`deki en büyük alışveriş merkezinin başına bir Türk geçiyor

0

Güzel oyuncu Nur Fettahoğlu’nun eşi Levent Veziroğlu , 25 Ekim`de New Jersey`de açılacak olan American Dream adlı 6 milyar dolarlık alışveriş merkezinin başına geçti.

Ekranların aranan ismi Nur Fettahoğlu’na Amerika yolu göründü. Nur Fettahoğlu’nun yıllardır yeme içme sektöründe yöneticilik yapan eşi Levent Veziroğlu, Amerika’ya transfer oldu.

YILDA 46 MİLYON KİŞİ ZİYARET EDECEK
Yer aldığı dizilerde performansıyla büyük beğeni toplayan güzel oyuncunun eşi Levent Veziroğlu, yılbaşında New Jerseyde açılacak 6 milyar dolarlık American Dream adlı alışveriş merkezini yönetecek. Yılda 46 milyon kişinin ziyaret edeceği American Dream ‘nin yeme-içme ve eğlence operasyonlarını üstlenecek.

İSTANBUL-AMERİKA ARASINDA MEKİK DOKUYACAK
Nur Fettahoğlu da eşinin işleri nedeniyle İstanbul-New York arasında mekik dokuyacak. Posta’nın haberine göre, Levent Veziroğlu, Doğuş Grubu’na ait D.ream şirketinin kurucusu ve CEO’suydu.

FİNANS SEKTÖRÜNDEN GELİYOR
Levent Veziroğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve The American University lisans bölümü mezunu. Kariyeri Sayıştay denetçiliği ile başlıyor. Hazine Müsteşarlığı’nda IMF ile İlişkiler ve Ödemeler Dengesi Daire Başkanlığı, IMF İcra Direktörleri Kurulu Kıdemli Danışmanlığı gibi önemli görevlerle ilerliyor. 2008’de ise bürokrasiyi geride bırakarak Doğuş Holding’e geçiyor. 2012’de eğlence sektöründe faaliyet gösterecek D.ream’in kurucu ve CEO’su oluyor. Türkiye’de yeme içme alanında kurumsal bir yapı yaratmak isteyen Doğuş Grubu’nun Nusret, Kitchenette, Zuma, Gina, Kiva, Mezzaluna gibi restoranların alımında fizibilitesini yaparak imza atan Veziroğlu, bu işe bakışını “Biz bu sektörde bütünsel bir anlayış içinde, üretimden servise kadar uzanan zincirin bütün halkalarını planlamaya çalışıyoruz” diye açıklamıştı.