‘Kurtlarla Dans’ aktörüne gözaltı

0

“Kurtlarla Dans” filmiyle tanınan Kızılderili oyuncu Nathan Chasing Horse, kurduğu tarikatta genç kızlara cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla gözaltına alındı. Kızılderili oyuncu Nathan Chasing Horse’un (46) Amerikan yerlisi genç kızlara cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla gözaltına alındığı bildirildi. “The Circle” adlı tarikatın lideri çıkan Chasing Horse’un ABD ve Kanada’daki yerli kabileler arasında “şifacı” sıfatıyla törenler ve ruhani toplantılar düzenlediği belirtildi.

Horse’un “şifacı” konumunu kullanarak genç kızlara cinsel saldırılarda bulunduğu öne sürüldü. Şimdilik 6 mağduru tespit edilen Horse’un 5 eşi olduğu, kadınlardan birinin 15 yaşındayken “hediye” edildiği, bir diğerinin de 16 yaşındayken eve getirildiği vurgulandı.

İstismar, fuhuş

Horse’un cinsel saldırıları kaydettiği ve mağdurları başka erkeklerle fuhuşa zorladığı öne sürüldü. Tecavüz, istismar ve fuhuşla suçlanan Horse, 10 yıl önce de, Montana’daki Kızılderili bölgesinden kovulmuş. Yerli liderler, insan kaçakçılığı ve uyuşturucu ticareti yaptığı, taciz ve tehditte bulunduğu suçlamasıyla Horse’u oradan kovmuşlar.