New Jersey`de 6 belediye 23 Nisan’ı tanıdı

0

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; New Jersey`nin altı ilçesinin belediyeleri tarafından resmi olarak tanındı ve kabul edildi.

New Jersey’de Türklerin yoğun olarak yaşadığı Cliffside Park, Clifton, Lyndhurst, Morris County, North Arlington ve Paterson ilçelerindeki tüm çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını “Türk Kültürel Mirası ve Çocuk Günü” olarak kutlayacak.

Bizzat altı belediye başkanı ile birebir görüşüp başvuru yaptık ve 23 Nisan’ın resmi olarak kabul edilmesinde payımızın bulunmasından dolayı mutlu yuz.

“23 Nisan’in bundan sonra Amerika’da bir Türk günü olarak kutlanacak.23 Nisan’ın resmi olarak tanınması ve kutlanıyor olmasının; Türk vatandaşlarının bulundukları yerlerdeki gücünün, önemini ve resmi makamlara etki edebilmesini göstermesi açısından da büyük önem taşımaktadır.

Cliffside Park, Clifton, Lyndhurst, Morris County, North Arlington ve Paterson belediyelerinin yayınladığı resmi bildirilerde ise; bu bölgelerde yaşayan Türklerin, sosyal ve ekonomik hayata çok değerli katkılarının olduğunu, Türk’lerin Amerika’da güçlü aile bağlarını ve zengin kültürel miraslarını devam ettirdiklerini ve bunun karşılığında şehirlerin duyduğu saygı neticesinde çocukların parlak gelecekleri için 23 Nisan gününü “Türk Kültürel Mirası ve Çocuk Günü” olarak kutlanmasına karar verdikleri belirtildi.