New Jersey’de ki Türklerde İlk Korona Virüs Vakası!

0

Morristown şehrinde yaşayan İsmail ve Melike Demirci çifti New Jersey’de korona virüsüne ilk yakalan Türkler oldu.

33 yaşındaki çift testin pozitif çıkması üzerine, İsmail Demirci karantinada yaşadıklarını Amerikalı Türk’e anlattı :

Öncelikle kuru öksürük başladı biz sosyal medyada her gün Covid-19 ile ilgili bir şeyler okuduğumuz için psikolojik olarak etkileniyoruz dedik.

Sonra Ateşimiz yükselmeye başladı 38’in üzerine çıktı. Düşürmeye çalıştık. Hala soğuk algınlığı ya da grip diye düşünüyorduk.

Eşim “Nefesim daralıyor doğru düzgün nefes alamıyorum”deyince aile hekimimizi aradım o da bizi Morristown Memorial Hastanesi’ne yönlendirdi.

Öncelikle hastaneyi arayıp geliyoruz diye bildirmemiz gerekiyordu. Hastaneyi aradık, durumu anlattık. Önce test yaptılar. Eşim daha ağır geçirdiği için o gece hastanede kaldı.

Ertesi gün eve yolladılar. Evden çıkmayacak kimseyle gorusmeyeceksiniz dediler. Çocuğumuz zaten yok. 4 gün sonra arayıp testleriniz pozitif dediler.

14 gün boyunca evden çıkmayın diye uyarı yaptılar. Hastane ve aile hekimimiz hafta sonu olmasına rağmen arayıp durumumuzu sürekli sordular.

Belirli bir ilacı yok, vitaminler supplements alıyoruz

Doktora “neden hastaneye almıyorsunuz?” dediğimde de “Durumu ağır olanlar var öncelikle onları kabul ediyiruz. Herkes aynı şekilde geçirmeyecek kimisi çok hafif atlatacak” dedi.

Biz Dominik tatilinden yeni gelmiştik. Tedbir amaçlı Annemi görmeye bile gitmemiştik.

Su anda 14 günlük sürenin dolmasını bekliyoruz. Soğuk algınlığına benzer belirtiler olduğu için, vudunuzu iyi takip etmeliyiz.

Demirci ailesine çok geçmiş olsun diyoruz.
Amerikali Turk