Oscar törenine katılmamıştı! ‘Tom Cruise, Nicole Kidman’la karşılaşmak istemedi’

0

Ünlü oyuncu Tom Cruise’un başrolünde yer aldığı, geçtiğimiz yıl vizyona giren ‘Top Gun: Maverick’ filmi 6 dalda Oscar’a aday gösterilmesine rağmen; ünlü ismin ödül törenine katılmaması çok konuşulmuştu. Oyuncunun neden böyle bir karar aldığı merak edilirken, Cruise’un Oscar’a katılmamasının sebebinin eski eşi Nicole Kidman olduğu iddiası magazin gündemine oturdu. 11 yıllık evliliğin ardından boşanan çiftle ilgili ortaya atılan bu iddia, ikilinin ilişkisinin de mercek altına alınmasına neden oldu. Dünyaca ünlü aktör Tom Cruise’un başrolünde yer aldığı, 1986’da çekilen ‘Top Gun’ filminin, 2022’de vizyona giren devam filmi ‘Top Gun: Maverick’; 2023 Oscar Ödülleri’nde 6 dalda aday gösterildi. En İyi Film, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyİ Orijinal Şarkı, En İyi Görsel Efekt, En İyi Ses ve En İyi Kurgu kategorilerinde aday olan ‘Top Gun: Maverick’, En İyi Ses ödülünü almayı başardı.

ÖDÜL TÖRENİNE KATILMADI

Ancak 60 yaşındaki Tom Cruise, başrolünde yer aldığı ‘Top Gun: Maverick’ 6 dalda Oscar’a aday gösterilmesine rağmen, Pazar günü düzenlenen ödül törenine katılmadı. Bunun sebebinin ise Cruise’un, eski eşi Nicole Kidman’dan uzak durma ihtiyacı hissettiği iddia edildi. Söylendiğine göre aktör, 20 yıldan uzun bir süre önce boşandığı 55 yaşındaki Kidman’la ‘garip bir karşılaşma’ yaşamaktan kaçınmak istediği için orada değildi.

“NICOLE ORADAYDI”

DailyMail’e konuşan bir kaynak; “Tom orada değildi, çünkü Nicole oradaydı. Tom, onunla karşılaşmak istemiyordu” ifadelerini kullandı. Cruise’a yakın kaynakların iddiasına göre ise Tom’un orada bulunmayışı ‘kişisel değil’ ve sadece programlama sorunlarından kaynaklandı. İsmi paylaşılmayan kaynaklar; Cruise’un ‘Mission Impossible’ filminin çekimleri sebebiyle İngiltere’de olduğu için törene katılamadığını söyledi.

OSCAR YEMEĞİNDE YOKTU

Yıllardır asla aynı etkinliklerde görünmeyen eski eşlerden Kidman, törene şimdiki eşi Keith Urban’la birlikte geldi. Ancak aktris, geçtiğimiz ay Tom Cruise’un katıldığı Oscar yemeğinde yer almadı. Cruise’a yakın bir kaynak; ünlü ismin 13 Şubat’taki Oscar yemeğine ‘o sırada programı elverdiği için’ katıldığını söyledi. Kaynaklar Tom’un ‘Maverick’in bu kadar takdir görmesinden çok memnun olduğunu ve filmle gurur duyduğunu’ da belirtti.

DOSTÇA AYRILAMADILAR

Kidman ile Cruise 1990 yılında, ikisi birlikte motor yarışlarını konu alan ‘Days of Thunder’ filminde rol aldıklarında tanıştı. Nicole, o zamanlar 23 yaşındaydı ve Avustralya’dan geldiği için Hollywood’da tanınmıyordu. İki yıldızın arasındaki romantizm başladığında, her şey değişti. 1990 yılında evlenen ve Isabella Jane ile Connor adını verdikleri iki çocuk sahiplenen ünlü çiftten Tom Cruise, 2001 yılında eşini terk etti ve ‘uzlaşmaz farklılıkları’ gerekçe göstererek boşanma davası açtı. O dönem basına yansıyan haberlere göre; aktörün eşini terk etmesinin gerçek nedeni ise Kidman’ın Scientology Kilisesi’ne katılmayı reddetmesiydi.

“ONA DELİCE AŞIK OLMUŞTUM”

Kidman, 2012 yılında DuJour Magazine’e verdiği bir röportajda Cruise’dan ‘acı dolu’ ayrılışını şöyle anlattı:

O ZAMANDAN BERİ KONUŞMUYORLAR

Aktris, o zamandan beri sadece eski eşiyle değil; birlikte evlat edindiği, babaları gibi Scientology Kilisesi’nin sadık üyeleri olan iki çocuğuyla da yıllardır konuşmadı. Nicole Kidman, katılmayı reddettiği kilise tarafından dışlandı ve ‘Baskıcı Kişi’ anlamına gelen ‘BK’ olarak etiketlendi. Sonuç olarak, ailesiyle ilişkisi kesildi. Nicole, 2015 yılında Avustralya’nın Who dergisine verdiği bir röportajda her iki çocuğuyla olan ilişkisi hakkındaki sessizliğini bozarak; “Onlar birer yetişkin. Kendi kararlarını verebiliyorlar. Scientology’e katılmayı seçtiler ve bir anne olarak benim görevim onları sevmek” açıklamasında bulundu.

İKİNCİ EVLİLİĞİNE DE MUTLULUĞU YAKALAYAMADI

Biten evliliği hakkında hiçbir zaman konuşmayan Cruise, 2006 yılında aktris Katie Holmes ile evlendi. İkili, 2012’de boşandılar ve bu evliliğin bitmesine de Tom’un Scientology ile olan bağlarının neden olduğu iddia edildi. Çiftin şu anda 16 yaşında olan kızları Suri’nin, babasıyla bir ilişkisi yok. Nicole Kidman da 2006’da şarkıcı Keith Urban ile nikah masasına oturdu. Mutlu evlilikleri devam eden çiftin, Sunday Rose ve Faith Margaret isimlerini verdikleri iki kızları bulunuyor.