OtsimoTR’nun kurucu ortağı Zafer Elcik, Obama Vakfı Liderler Avrupa programına katılmak üzere seçilen 36 yükselen liderden biri oldu

0

Otizm sendromlu çocuklara ücretsiz eğitsel oyunlar ve çocukların ailelerine yapay zekaya dayalı kontrol imkanı sunan mobil platform Otsimo’nun kurucu ortağı Zafer Elcik, Obama Vakfı Liderler Avrupa programına katılmak üzere seçilen 36 yükselen liderden biri oldu.

Otizmli kardeşinden ilham alarak bir uygulama geliştirdi – Blog Servisi

Özel çocuklara özel çözümler üreten mobil platform Otsimo’nun kurucu ortağı ve CEO’su Zafer Elcik, Obama Vakfı’nın tüm dünyada seçtiği fark yaratan liderler arasına girdi. Alanında bir fikir lideri olarak görülen ve dünya çapında özel ihtiyaçları olan çocuklara kaliteli, uygun fiyatlı ve erişilebilir özel eğitim çözümleri sunmak için çalışan Elcik, programa Türkiye’den seçilen ilk kişi oldu.

Otsimo’nun oyun tabanlı araçları, çocuklar için erken öğrenme döneminde mevcut kaynaklardaki açığı kapatmayı amaçlıyor. Otsimo’nun mobil uygulamaları, çocukların eğlenirken aynı zamanda eğitim gelişimlerini de geliştirmelerine yardımcı oluyor. Bir Ashoka Üyesi olan Zafer Elcik ve Otsimo, dünya çapındaki sosyal etkileri nedeniyle birçok ödül kazandı.