Peş peşe acı haberler: 2 günde 6 şehit

0

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bugün teröristlerin düzenlediği saldırıda Uzman Çavuş Eyyüp Uğurlu, Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu ve Sözleşmeli Er Mehmet Demir şehit oldu. Operasyon bölgesinde dün düzenlenen terör saldırısında da 3 asker şehit olmuştu. Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit operasyonu bölgesinden peş peşe acı haberler geldi. Dün teröristlerin düzenlediği saldırıda 3 askerin şehit olmasının ardından, bugün yine teröristlerin düzenlediği saldırıda Uzman Çavuş Eyyüp Uğurlu, Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu ve Sözleşmeli Er Mehmet Demir şehit düştü, 2 asker yaralandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya programına katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 2 askerin şehit olduğu bilgisini almasının hemen ardından programdan ayrılarak Ankara’ya döndü. Milli Savunma Bakanı Akar’ın Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi ile Kara Kuvvetleri Harekat Merkezi’nde toplantı halinde olduğu belirtildi.

MSB’DEN AÇIKLAMA

Saldırıyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

  • “Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 26 Kasım 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz atışı sonucu kahraman silah arkadaşlarımız Piyade Uzman Çavuş Eyyüp Uğurlu ve Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Demir şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.
  • Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 26 Kasım 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan taciz atışı sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız Piyade Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.
  • Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da açılan şifalar dileriz.”

GAZİANTEP’E ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şehit Eyyüp Uğurlu’nun (25) acı haberi, akşam saatlerinde Seyrantepe Mahallesindeki baba evine ulaştı. Şehit haberini alan baba Cemal Uğurlu ve aile yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehidin ailesinin yaşadığı binaya Türk bayrakları asıldı. Bekar ve 8 kardeşi olduğu öğrenilen Eyyüp Uğurlu’nun küçük yaşta annesini kaybettiği öğrenildi. Şehidin cenazesi yarın Gaziantep’te düzenlenecek törenin ardından son yolculuğuna uğurlanacağı öğrenildi.

ADIYAMAN’DA ŞEHİT ACISI

Şehit Mehmet Demir’in (21) acı haberi akşam saatlerinde Adıyaman’ın Besni ilçesinde Suvarlı beldesindeki baba evine ulaştı. Şehidin baba ocağına Türk bayrağı asılırken, yakınları taziyeye geldi. Bekar ve 4 kardeşin en büyüğü olan Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Demir’in cenaze töreni ile ilgili daha sonra açıklama yapılacağı öğrenildi.

ŞEHİDİN AİLESİNE ACI HABER VERİLDİ

Hakan Köroğlu’nun şehadet haberi ayrı yaşadıkları öğrenilen baba Mahir Köroğlu’na Afyonkarahisar Başmakçı merkezinde, annesi Kübra Yıldırım’a ise yaka köyünde askeri ve sivil yetkililer tarafından verildi. Anne ve babanın oturduğu evlere Türk bayrağı asılırken, yakınları taziye ziyaretine geldi. Şehidin cenazesinin Afyonkarahisar’a ne zaman geterileceği ve cenaze töreni ile ilgili daha sonra açıklama yapılacağı belirtildi. Şehit Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu’nun acı haberi Afyonkarahisar’da oturan ailesine ulaştı.

DÜNKÜ SALDIRIDA ŞEHİT OLAN ASKERLERİN İSİMLERİ

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde dün teröristlerin düzenlediği saldırıda Teğmen Duabey Onur Öztürkmen, Uzman Çavuş Mustafa Yıldız ve Sözleşmeli Er İsmail Ünal şehit olmuştu.