Reza Zarrab Manhattan’da lüks otele girerken görüntülendi

0

Reza Zarrab, geçen hafta görüntülendiği ünlü restoran Nobu’nun hemen karşısındaki Four Seasons Downtown Oteli’ne girerken görüntülendi. Başka bir isimle oda rezervasyonu olduğu öğrenilen Zarrab’a eşlik eden FBI ajanı ya da özel bir korumanın olmaması dikkat çekti

ABD’ye giriş yaparken İran yaptırımlarını delme suçlamasıyla Mart 2016’da tutuklanan Reza Zarrab’ın mahkemede ‘itirafçı’ olmasının ardından New York’ta lüks içinde yaşadığı ortaya çıktı.

Hürriyet’ten Razi Canikligil, Zarrab’ı, geçen hafta görüntülendiği ünlü restoran Nobu’nun hemen karşısındaki Four Seasons Downtown Oteli’nde buldu. Başka bir isimle oda rezervasyonu olduğu öğrenilen Zarrab, kapıda bekleyen Washington plakalı Cadillac Escalade marka, şoförlü lüks aracın önünde görüntülendi.

Hürriyet muhabirini fark eden Zarrab, hızla otele kaçtı. Zarrab’a eşlik eden FBI ajanı ya da özel bir korumanın olmaması dikkat çekti.

Önce otomobili otoparka sokan şoför 2 saat sonra aracı tekrar kapıya getirerek eşyaları bagaja yükledikten sonra ayrıldı. Kapıdaki görevlilerden biri ‘Yolculuk büyük ihtimalle Hamptons’a (2 saat mesafedeki New Yorklu zenginlerin yazlık semti)” dedi.