Şarkıcı Yusuf Güney Erdoğan’ı desteklediği için müzik sektöründe dışlandığını söyledi

0

Şarkıcı Yusuf Güney, geçtiğimiz günlerde “Astral seyahatle uzaya gittim” şeklindeki açıklamasıyla gündem olmuştu. Güney bu kez de Sabah gazetesine verdiği röportajda; “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklediği için müzik piyasasından çoğu kapının yüzüne kapandığını” söyledi. Sektörün kendisini dışlandığından dert yanan Güney, “tarafsız bir sanatçı” olduğunu da sözlerine ekledi.

“ÜLKE BEKASINI DÜŞÜNMEK BAZILARINI RAHATSIZ EDİYOR”

Güney, kendisine “AKP’li Yusuf Güney , yandaş sanatçı diyenler için şöyle açıklama yaptı:

“Devlete bağlı olmak, ülke bekasını düşünmek bazılarını rahatsız ediyor. Öyle yalan şeyler yazıyorlar ki; AK Partili belediyelere iş yaptığımdan tutun da milyon TL’ler kazandığıma kadar… Şunu da söyleyeyim yeri gelmişken para kazanmadım tam aksine para kaybettim.”

“BEN TARAFSIZ BİR SANATÇIYIM”

Devletçi olduğum ve Cumhurbaşkanımızı desteklediğim için müzik piyasasından çoğu kapı açılmadı. Birkaç yapımcı dışında çoğunluk muhalif. ‘Biz demokratız’ diyorlar ama benim gibi olanları dışlıyorlar. Bana ‘AK Partili belediyelerden para kazanıyorsun’ iftirasını atanlar önce kendilerine baksın. Kendileri CHP’li belediyelerden çok yüksek paralar kazanıyor. Siyasi sloganlar paylaşıp muhalif gibi görünüp para kazanan çok isim var.

Benim devletin bekası gibi önemli konular dışında siyasi paylaşımım var mı? Devletçi olmak suç bu kesim için. Bu devlet, bayrak ortak değerimiz. Ben tarafsız bir sanatçıyım. Ama bazı medya organlarının aracılığıyla bana algı operasyonu yapılıyor.”

“ALMANYA’YA VE PERU’YA ASTRAL SEYAHATLERİM OLDU”

Güney, astral seyahatle ilgili açıklamasının sosyal medyada gündem olmasına dair “Çok yaratıcı caps’ler gördüm. Ne güzel işte pandemiden dolayı gerilim vardı, o dağıldı. Bu açıklamayı mizah olsun diye yapmadım. Astral seyahatler yüz yıl önce de yapılıyordu. Tasavvufla ilgilenenler bilir. Sadece uzaya da gitmedim. Almanya’ya ve Peru’ya astral seyahatlerim oldu” ifadesini kullandı.