Tacizle suçlanan Woody Allen: MeToo hareketinin başarmak isteyeceği her şeyi yaptım

0

Evlatlık kızı Dylan Farrow’un tacizle suçladığı ünlü yönetmen #MeToo hareketine desteğini yineledi. Allen, “MeToo hareketinin başarmak isteyeceği her şeyi yaptığını” dedi.

Üvey kızı Dylan Farrow’u istismar ettiği iddia edilen Oscar ödüllü yönetmen Woody Allen’ın MeToo hareketi hakkında yeni açıklamalar yaptı.

New York’ta Yağmurlu Bir Gün’ün (A Rainy Day in New York) Fransa prömiyeri öncesinde konuşan Allen’a 2018’deki “MeToo hareketinin poster çocuğu ben olmalıyım” açıklamasından pişman olup olmadığı soruldu.

France 24’a konuşan Allen şunları söyledi: “Pek sayılmaz. Yüzlerce aktrisle çalıştım ve biri bile benden yakınmadı; bir tane bile şikayet yok. Yıllarca en üst kapasitede kadın istihdam ettim ve onlara hep erkeklerle eşit ödeme yaptık. #MeToo hareketinin başarmak isteyeceği her şeyi yaptım.”

Allen’ın MeToo’ya ilişkin 2018’deki yorumları, Farrow’un yinelediği taciz suçlaması bağlamında yapılmıştı. Suçlama, Farrow’un o sıralar 7 yaşında olduğu 1992’ye uzanıyor.

Daha önce usta yönetmene soruşturma başlatılmış ancak aleyhine herhangi bir dava olmamıştı.

Geçtiğimiz günlerde ise ABD’li oyuncu Scarlett Johansson, üvey kızı Dylan Farrow’u istismar ettiği iddia edilen Allen’ın masum olduğunu ve ona inandığını söyledi.

METOO NEDİR?

Harvey Weinstein’in cinsel tacizlerinin ortaya çıkmasının ardından tüm dünyada ünlülerin de aralarında olduğu çok sayıda kişi ‘Ben de’ (MeToo) etiketiyle sosyal medyada başından geçen benzer olayları paylaşmıştı.