Wisconsin’de noel geçidi kana bulandı! Bir araç kalabalığa daldı: Ölü ve yaralılar var

0

Wisconsin eyaletinde bir kişinin arabasını yolda kalabalığın üzerine sürmesi sonucu 5 kişi öldü, 40’tan fazla kişi yaralandı.

Sosyal medyada olaya ait olduğu belirtilerek paylaşılan görüntülerde, kırmızı bir araç kalabalığa dalarak çok sayıda kişiye çarpıyor. O sırada kalabalıktakilerden çığlıkların yükseldiği duyuluyor.

Polis müdürü Dan Thompson basına yaptığı açıklamada, şüpheli aracı ele geçirdiklerini bildirdi. Thampson, kalabalığın üzerine sürülen aracın bulunduğunu ve şüpheli olduğu düşünülen bir kişinin gözaltına alındığını ifade etti. Gözaltına alınan kişinin kimliği ise henüz açıklanmadı

Aracın çarptığı yaralılar ambülanslarla hastanelere taşındı. Waukesha Belediye Başkanı Shawn Reilly, travmatik bir durumun yaşandığını dile getirdi.

Paylaşılan görüntülerden birinde, aracın bariyerlere çarptıktan sonra müzisyenlerden oluşan bir gruba doğru sürdüğü görülüyor.

Olay yerindeki görgü tanıklarından Angelito Tenorio, “Olay gerçekleştiğinde yürüyüşü henüz bitirmiştik. Son sürat giden bir SUV gördük ve ardından çarpma sesi duyduk. Aracın sıkıştırdığı kişilerin çığlıklarını duyduk” dedi.

Polis olay yerindekilere, dükkanlara sığınmaları çağrısını yaptı. Fox6 televizyon kanalına konuşan bir kadın ise SUV aracın 9-15 yaş aralığındaki bir dansçı kız grubuna çarptığını ileri sürdü.

Beyaz Saray yetkilileri ise olayı yakından izlediklerini, gerek duyulduğu takdirde eyalet ve yerel yönetime destek vereceklerini aktardı.