Yine kadın cinayeti: Eski eşi tarafından tabancayla vurularak öldürüldü

0

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan Hayriye Aylin Alkutay, eski eşi Mustafa Ayata tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Saldırıda, Alkutay’ın iki kardeşi de yaralandı.

DHA’nın haberine göre olay dün saat 22.00 sıralarında Döşemealtı ilçesine bağlı Çıplaklı Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, eski eşinin, ailesiyle birlikte yaşadığı eve gelen Mustafa Ayata, yanında getirdiği kurusıkıdan bozma tabancayla eski eşi Aylin Alkutay’a ateş etti.

30 yaşındaki Aylin Alkutay olay yerinde hayatını kaybederken, kardeşleri Murat Alkutay ile Ahmet Emre Alkutay da yaralandı. Saldırı sonrası olay yerinden kaçan Mustafa Ayata, suç aleti silahla birlikte polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı.

İki çocuk annesi Aylin Alkutay’ın cenazesi morga kaldırıldı; yaralı kardeşleri de hastaneye götürüldü.

Mehmet Ayata’nın polise verdiği ilk ifadesinde, çocuklarını öğle saatlerinde gördüğü, akşam da görmek istediği için eve gittiği, burada eski kayınbiraderleri ile tartıştığı için bu eylemi yaptığını söylediği belirtildi. Olay sonrası kendisini de öldürmeyi düşündüğünü söyleyen Ayata’nın bunu yapamadığını ifade ettiği kaydedildi.

Aylin Alkutay’ın cenazesi, bugün yakınları tarafından Antalya Adli Tıp Kurumu morgundan alındı ve ikindi vakti toprağa verilmek üzere Döşemealtı ilçesine götürüldü. Saldırıda yaralanan Murat ve Ahmet Emre Alkutay’ın durumunun ise iyi olduğu belirtildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Ülkü Ocakları sosyal medya hesaplarından, Alkutay’ın Ülkü Ocakları Antalya-Döşemealtı yöneticisi olduğu belirtilerek taziye mesajları yayımlandı.